Dnes je 7.4.2020


Čas od času rozesíláme zájemcům informace o změnách a novinkách na stránkách tohoto portálu. Zadáte-li sem svůj e-mail, přidáme do seznamu adresátů i vás.

Kliknutím na tuto ikonu se můžete přihlásit k odběru novinek ve formátu XML:
RSS Feed RSS kanál

__________________

Zajímáte se
o umělecké dění?
Čtěte artmagazin.eu.
artmagazin.eu
__________________

Nejrozsáhlejší databáze fotografických výstav na českém internetu přináší základní údaje o mnoha desítkách právě probíhajících výstav v celé republice a nabízí naprosto unikátní možnost vyhledávání v tisícovkách záznamů podle různých kritérií. Chcete-li do databáze přidat výstavu, kterou právě pořádáte, můžete informace o ní vložit do tohoto formuláře.


English Homepage

N E J N O V Ě J Š Í
Z P R Á V Y

Jste plátcem DPH a prodáváte fotografie přes internet konečným spotřebitelům v cizině? Pokud ano, týkají se vás následující změny v zákoně o DPH.

Do sekce věnované autorským právům jsme přidali novou stránku často kladených otázek.

Evropská komise vyzvala veřejnost k podávání připomínek k revizi autorského práva v EU.

Do 14. ledna 2014 můžete zasílat návrhy na Osobnost české fotografie za minulý rok.

Výstavou Slovenská nová vlna, 80. léta, se v Praze otevírá Dům fotografie.

Josef Koudelka se dohodl s UPM a věnuje mu soubor 537 fotografií.

Mají čeští fotografové zájem o autorská práva? Nečinnost vedení jejich profesních organizací naznačuje, že to moc slavné nebude.

Vzhledem k tomu, že nejnavštěvovanější stránkou fotomonitoru je již od počátku databáze fotografických výstav, změnili jsme poněkud uspořádání webu, aby lépe odrážel zájmy jeho čtenářů.

Podporujeme Manifest
za používání
metadat

Podporujeme Manifest za používání metadat

Zpět na hlavní stránku

Další web, který vyhledává kradené přístroje

Kromě webových stránek firmy GadgetTrak, o kterých jsme již informovali, existuje v případě ztráty nebo ukradení fotografického přístroje ještě další možná pomoc. Na webu Stolen Camera Finder ani není třeba ručně vypisovat výrobní číslo fotoaparátu – stačí do něj přetáhnout fotografii, pořízenou přístrojem, který chceme nalézt, a vyhledávač si výrobní číslo přečte z EXIF dat sám. Pro toho, kdo žádnou fotografii nemá, existuje samozřejmě i možnost manuálního zadání čísla.

Tato služba by měla podle seznamu podporovaných přístrojů fungovat ve srovnání s GadgetTrakem u většího množství typů fotografických přístrojů včetně řady produktů firem, jako jsou Panasonic, Hasselblad, Leica, PhaseOne nebo Fuji. K dispozici je i rozšíření pro prohlížeč Google Chrome. Při vkládání údajů lze přetažením symbolu na mapě přesně určit místo, kde k odcizení, ztrátě, případně nalezení fotoaparátu došlo. Na mapě České republiky jsou v současné době vyznačeny již dva ztracené a téměř dvacet ukradených přístrojů.

StolenCameraFinder

Text © Lubomír Synek
(Použití v jakékoli formě bez předchozího svolení autorů a vydavatele je zakázáno.)